Przejdź do treści

Domowe metody udrażniania rur.

Przepychanie rur Łódź

Dotknij by zadzwonić

Amatorskie przepychanie zatkanych rur kanalizacyjnych.

Każdy odpływ może ulec zapchaniu, czy to na skutek wadliwego wykonania instalacji, czy zaniedbania użytkownika, lub też na skutek upływu czasu i odkładania się w rurach tłuszczu, resztek kuchennych, włosów i innych materiałów organicznych i nieorganicznych. Zanim wezwiemy fachowca w celu udrożnienia odpływu warto spróbować usunąć zator we własnym zakresie.  Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na przepchanie rur w domu samodzielnie.

Wyczyszczenie syfonu.

Pierwszą czynnością jaką powinniśmy wykonać jest gruntowne wyczyszczenie syfonu. Przy nowoczesnych syfonach plastikowych nie będziemy mieli z tym problemu. Należy pamiętać o podstawieniu pod syfon przed jego rozebraniem miski w celu zebrania w nią wody i nieczystości znajdujących się w syfonie. Przy rozbieraniu zwracamy szczególną uwagę na wzajemne położenie elementów, oraz uszczelek.

Gumowa przepychaczka.

Jednym z najprostszych sposobów i skuteczny w przypadku zatoru w bliskiej odległości czyli sitko, syfon lub bliski odcinek rury jest zastosowanie gumowej przepychaczki. Dokładamy szczelnie część gumową do sitka uprzednio wypełnionego wodą następnie rytmicznie naciskamy . Wytworzone w ten sposób zwiększone ciśnienie, oraz podciśnienie rozbija zgromadzone osady. Kilkukrotne zastosowanie tej metody często gwarantuje sprawne pozbycie się problemu niedrożnych rur.

Przepychanie kanalizacji ręczną sprężyną.

Metoda skuteczna w wypadku dalszych zatorów. Jest to długa, giętka sprężyna z jednej strony zakończona specjalną końcówką do rozbijania zatorów, a z drugiej korbką do jej wkręcenia w instalację.Metodę najlepiej wykonywać w dwie osoby. Spiralę taką można nabyć w każdym sklepie hydraulicznym, lub markecie budowlanym.  Spirale są dostępne o różnej długości i średnicy. Spiralę wprowadzamy do instalacji kręcąc korbką w jedną stronę, wyjmujemy kręcąc w przeciwną. Skuteczna metoda w rozbijaniu miękkich zatorów i osadów.

Udrażnianie rur środkami chemicznymi.

Bardzo popularna metoda, niepolecana przez większość hydraulików. Na rynku jest wiele środków chemicznych z przeznaczeniem do udrażniania rur kanalizacyjnych. Należy kategorycznie zapoznać się z instrukcją zastosowania, oraz stosować się do warunków bezpieczeństwa. Nieodpowiednie zastosowanie jest niebezpieczne dla rur w instalacji kanalizacyjnej, naszego zdrowia, często też może doprowadzić przy nieumiejętnym zastosowaniu do pogłębienia problemu i zwiększenia się zatoru. Jeżeli metoda chemiczna okaże się nieskuteczna należy pamiętać o tym, iż w rurach zalega żrący środek chemiczny, który bardzo utrudnia dalsze prace mające na celu przepchanie odpływu.

Profesjonalne udrażnianie rur spiralą elektryczną.

Jeżeli wymienione metody okazały się nieskuteczne, a zator nadal uniemożliwia korzystanie z urządzenia, oznacza to większy problem z kanalizacją, oraz konieczność wizyty hydraulika.  Dzięki posiadanemu doświadczeniu, oraz profesjonalnym narzędziom do przepychania rur, udrażniania  i czyszczenia rur kanalizacyjnych jesteśmy w stanie podołać każdemu  problemowi i usunąć każdy zator. Zapraszam więc do kontaktu.

Usługi hydrauliczne | Przepychanie kanalizacji | Pogotowie hydrauliczne | Pogotowie kanalizacyjne | Hydraulik Łódź 24h/7 | Instalacje wodno-kanalizacyjne
© Copyright by https://przepychanie-rur.pl 2020